Instalujemy na terenie Chełmna kotłownie gazowe, elektryczne i na paliwo stałe

współpracujemy z

daniel-strzelecki-kotlownie-chelmno

Kotłownie gazowe Chełmno

Kotłownie gazowe charakteryzują się niskim kosztem wykonania, wysoką sprawnością kotłów kondensacyjnych i bezobsługową instalacją. Korzystanie z ogrzewania gazowego stanowi sporą wygodę – spalanie gazu ziemnego jest czyste i nie mamy doczynienia z pyłem i popiołem. Kotłownia gazowa nie zajmuje dużo miejsca – możemy ją zamontować nawet w pomieszczeniach typowo użytkowych np. kuchni, czy łazience.

Kotłownie gazowe dzielą się na 3 rodzaje. Definiuje to Polska Norma PN-B-02431-1.

  • pomieszczenia z kotłami o łącznej mocy do 30 kW
  • pomieszczenia z kotłami o łącznej mocy cieplnej
  • powyżej 30 kW do 60 kW kotłownie o łącznej mocy cieplnej powyżej 60 kW do 2000 kW
zapytaj o projekt
Daniel_Strzelecki_kotłownie-gazowe-chełmno
daniel-strzelecki-kotłownie-elektryczne-chełmno

Kotłownie elektryczne Chełmno

Ogrzewanie elektryczne jako źródło ciepła w domu może wywoływać różne emocje. Od tych bardzo pozytywnych do negatywnych. Jak to wygląda jednak w rzeczywistości?

Ogrzewanie elektryczne to bardziej ekologiczne źródło ciepła i nie wytwarza zanieczyszczenia środowiska. Kotły na prąd mają niemal stuprocentową sprawność, a ich cena jest dużo niższa niż kotła gazowego lub olejowego. Kotłownia elektryczna jest wygodna w użyciu, nie wymaga komina, nie stwarza ryzyka zaczadzenia i można zamontować ją w dowolnym pomieszczeniu w domu.

Zastosowanie energii elektrycznej w gospodarstwach domowych wciąż rośnie i z czasem będzie to zapewne bardziej stabilne rozwiązanie.

zapytaj o projekt

Kotłownie na paliwo stałe Chełmno

Paliwo stałe to produkty pochodzenia naturalnego lub sztucznego. Najbardziej popularnym jest węgiel kamienny, choć w 2022 roku, kiedy ta strona jest tworzona, to raczej nie jest dobry wybór. 🙂

Zaraz za nim jest węgiel brunatny, koks, drewno opałowe, pellet i brykiety. Paliwo stałe zawsze charakteryzowało się ogólną dostępnością w niskiej cenie oraz dużą wartością opałową.

Jest to jednak rozwiązanie nieekologiczne i bardziej pracochłonne w porównaniu z bezobsługowymi piecami na gaz, czy elektrycznymi. Paliwo należy uzupełniać ręcznie i trzeba się liczyć z powstającymi produktami ubocznymi spalania, czyli np. popiół.

zapytaj o projekt
daniel-strzelecki-kotłownie-na-paliwo-stałe-chełmno